GÖÇÜK DÜZELTME

Kaza Geliyorum Demez

Özellikle hızla artan şehir nüfusu beraberinde özel otomobillerin de artmasına sebep olmuştur. Artan araç sayısı trafik yoğunluğunu da beraberinde getirmiştir. Bu ortama bir de acemi sürücüler eklendiğinde küçüklü büyüklü birçok kazaların olduğu da bilinmektedir. Türkiye’de meydana gelen kazaların %85’i, şehir içinde olmakta ve kazalar da genel olarak maddi hasarlı kazalardır. Yapılan maddi hasarlı kazaların daha çok park ederken ya da manevra yaparken giriş ve çıkışlarda diğer araçları görememe sonucu oluştuğu ve genelde tampon ve kaporta hasarı şeklinde gerçekleştiği belirlenmiştir.

Boyasız Göçük Düzeltme İşlemleri

Otomobillerin dış görünüşü renk ve parlaklıkları hem alırken hem de satarken kullanıcılar için oldukça dikkat edilen bir husustur. Alırken de satarken de aracın boyasız olması aranan birinci önceliktir. Peki, kaportada meydana gelen küçük göçük ve çukurları boyasız olarak halletmek mümkün müdür? Bu sorunun cevabı elbette evet olacaktır. Özellikle kaliteli iş yapan ve uzman bir usta ile çalışmak gerekiyor. Yapılan işlem çoğunlukla vakumlama denilen bir yöntemle gerçekleştirilir. Göçüğün bulunduğu bölgede, vantuzların yapışabileceği bir yerde olması çok önem arz eder. Sıcak silikon vantuzlara dökülerek, vantuzlar göçük üzerine yapıştırılır. Silikonlar kuruyup iyice yapıştıktan sonra vidalı kollar yardımı ile ya da vakum aracı ile vantuzlar çekilmeye başlanır.

Yavaş yapılması gereken bu işlem gerektiği kadar tekrarlanır. Büyük oranda göçük izi kaybolacaktır. Arta kalan izleri de çubuk yardımı ile müsait yerlerden, kaportanın altına girerek ve hasarlı yerlere masaj uygulayarak boyasız göçük giderme işlemi 0 oranda tamamlanacaktır. Bu işlemler sırasında kesinlikle aracınızın kaportası zarar görmez. Hasarlı bölge üzerine atılan pasta ve cila işleminden sonra ilk günkü gibi pürüzsüz ve parlak bir kaporta yüzeyine kavuşacağından hiç şüpheniz olmasın.